Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Novinky / News

 • 1.9.2018 se konala Moravskoslezská národní výstava psů Floracanis v Olomouci. Přihlášený byl náš odchov Rony Korym Bohemia (https://ronybrt.webnode.cz/novinky). Rony opět ukázal své kvality, kdy se stal nejhezším psem v plemeni (BOB). V závěrečných soutěžích Rony doslova šokoval, když byl vyhlášen vítězem III. FCI skupiny a stal se nejhezčím teriérem výstavy (BIG). Gratuluji majitelům... 


   
 • 22.8.2018 dobrých zpráv není nikdy dost. Nechali jsme všechny naše fenky testovat na SLEM. Výsledek je víc než výborný a všechny naše feny (Mia K.B., Rebecca K.B., D´Korym Bohemia Aeternum) jsou CLEAR... Děkuji kamarádům D. Kolaříkovi a hlavně A. Divišové za pomoc s vyřízením.
   
 • 21.7.2018 jsem se po delší době způsobené rekonstukcí našeho baráčku vydali na zkoušky. Jednalo se o zkoušky z norování konané na noře MS Krucemburk. Přihlásili jsem naší D´Korym Bohemia Aeternum (Kory). Kory si nevedla vůbec špatně, obdržela 84 bodů, čas 11 sec.
   
 • 8.1.2017 přišla skvělá zpráva. Náš odchovánek Rony Korym Bohemia se zůčastnil XII. Hanácké národní výstavy psů v Brně. Byl vystavován v třídě mladých a vedl si víc než dobře. Získal tituly V1, CAJC, BOJ, BOB a navíc obsadil 4.místo mezi teriéry (BIG 4). Skvělý úspěch a moc gratuluji jeho majitelům.


   
 • 10.9.2016 jsme se vydali na tradiční Klubovou výstavu teriérů KCHT pořádanou v Mladé Boleslavi. Letos bylo velkým lákadlem posuzování zahraničních rozhodčích. Border teriéry posuzoval pan Theo van der Horst z Holanska a my přihlásili naší Miu K.B.. Panu rozhodčímu se Mia od začátku zalíbila a nejenže vyhrála svoji otevřenou třídu, ale získala i titul Klubový vítěz 2016 a nakonec obhájila loňské vítězství a získala titul BOB v konkurenci 44 borderů. Čekání na závěrečné soutěže bylo dlouhé a ve velkém horku i náročné. Posouzení soutěže o nejlepšího vysokonohého teriéra se ujal pan Theo van der Horst. Pan rozhodčí potvrdil, že se mu Mia opravdu líbila a zařadil ji na krásné druhé místo a Mia se stala 2. nejkrásnějším vysokonohým teriérem výstavy.  


   
 • 26.6.2016 byl snad nejhorší den v mém kynologickém životě. Zemřela Fanča (Ch. Imperial Infanta Kuburumba). Byla to skvělá a báječná fena. Byla krásná, skvělý pracant a mazel... Moc nám chybí a navždy zůstane v mém srdci...


   
 • 25. a 26.6.2016 se konaly tradiční MSBLT. Těchto zkoušek se zůčastnil naš odchov a matka naší Kory fena Fergie Korym Bohemia a musím říct, že se jí dařilo víc než dobře. Fergie předvedla v obou kolech vyhnání a odvezla si tituly CCT, CACT a CACIT. Velká gratulace patří jejímu majiteli (kamarádovi) Davidovi Kolaříkovi (CHS Aeternum).
   
 • 12.6.2016 jsme se zůčastnili s Miou Korym Bohemia tradičního setkání border teriérů tentokrát konané v Týně nad Vltavou. Mia byla vystavovaná ve třídě otevřené spolu s dalšími 12 fenami. Mia se panu rozhodčímu zalíbila natolik, že svoji třídu vyhrála a odvezla si tituly V1, CAC, CC.
   
 • 2.4.2016 již loni koncem roku jsem si dovezl od kamaráda Davida Kolaříka fenku D´Korym Bohemia Aeternum, zvanou Kory. Kory je ze spojení Gyr Korym Bohemia x Fergie Korym Bohemia. Doufám, že se mně naplní naděje do ní vkládané a Kory půjde ve šlépějích svých úspěšných rodičů.
   
 • 30.11.2015 porodila Indy Korym Bohemia 7 štěňat, 3 pejsky a 4 fenky... Otcem štěňat je pes Gyr Korym Bohemia. Z tohoto spojení očekávám kvalitní exteriér, ale především skvělé lovecké vlohy.


   
 • 28.9.2015 jsme se vydali na výlet do Semil nakrýt fenu Indy Korym Bohemia. Vybral jsem pro ni psa z mého chovu a to Gyra Korym Bohemia.
   
 • 12.9.2015 byl den na který dlouho nezapomenu a budu na něj mockrát vzpomínat. Konala se 66. Klubová výstava teriérů v Mladé Boleslavi. Border teriéry posuzovala poradkyně chovu paní Alena Auerbach. Na tuto výstavu bylo přihlášeno 43 borderů a Mia nechyběla mezi nimi. Byla přihlášena do třídy otevřené spolu s dalšími osmi fenami. Mia se krásně předvedla a vyhrála nejen svoji třídu (výborná 1, CAC, CC), ale získala i titul Klubový vítěz 2015 a nakonec i po velkém "boji" titul BOB. V závěrečných soutěžích v nádherně vyzdobeném kruhu nastoupila nejprve v souboji o nejkrásnějšího vysokonového teriéra, kde se umístila na skvělém 1. místě. Poté ještě nastoupila s nejkrásnějším nízkonohým teriérem o titul nejcenější a to vítěz celé klubové výstavy tzv. BIS. Po opravdu pečlivém posouzení paní Bc. Vladimírou Tichou se MIa nakonec stala vítězem 66. Klubové výstavy teriérů. Je to skvělý výsledek mé chovatelské práce a pro mě největší úspěch na výstavním poli s border teriéry...   
 • 29.8.2015 na tento den jsem přihlásili Miu Korym Bohemia na mezinárodní výstavu psů (MVP) do Mladé Boleslavi. Mia byla předvedená ve třídě otevřené spolu s dalšími dvěmi fenami. Z toho jednou byl náš odchov Loony Korym Bohemia. Loony skončila na druhém místě s oceněním V2, res. CAC, hned za naší Miou. Mia se paní rozhodčí Olze Dolejšové líbila natolik, že si odnesla ocenění V1, CAC, CACIB a nakonec se stala nejlepším border teriérem výstavy a tudíž získala titul BOB. Nezbývalo než v tropických teplotách čekat na závěrečné soutěže, kde jsem Mie nedával velké šance promluvit do pořadí o nejlepšího teriéra výstavy, jelikož border teriéři nejsou moc libívé plemeno a tudíž se umisťují spíše jiná plemena. Výběr nejlepších pěti teriérů výstavy dostala za úkol paní rozhodčí Božena Ovesná. Jaké bylo mé překvapení, když Miu vybrala do užšího výběru mezi pět nejlepších teriérů. V závěrečném posuzování pohybu se Mia ještě posunula o jedno místo na krásné 4. místo v III. skupině FCI (teriéři) a získala titul BIG 4. Je to velký uspěch mé chovatelské stanice, ale i plemene border teriér...   
 • 18. a 19. 7.2015 se konali Mezinárodní zkoušky v norování ve slovenském Podolie. Těchto zkoušek se účastní všechna teriérská plemena a i jezevčíci, kteří jsou ale hodnoceni zvlášť. Přihlášená byla opět Indy K.B. Ve velice tropickém počasí, které tento víkend panovalo předvedla velice pěkné práce, kdy v prvním kole získala I. c za chvat hlava v 54 s. Tento chvat získala i v neděli, kdy psi startují na jiné noře než předešlý den v čase 41 s. Získala tím tituly res. CACT a CACIT. 
 • Tuto fenu nyní budou čekat mateřské povinosti, kdyby měla v nejbližší době hárat a plánujeme ji nakrýt skvělým psem z naší ch.s. a to Gyrem Korym Bohemia... Očekáváme pěkný exteriér, ale hlavně vynikající práci v noře, tak i na povrchu.
   
 • 27. - 28.6.2015 jsme se vydali na MSBLT do slovenské obce Turá Lúka. Startovali jsme opět stejně jako minulí rok s naším odchovánkem Indy K.B. v majetku mého bratránka. Indy předvedla rychlé práce v prvním kole 18 s a druhém kole 29 s, bohužel s horšími chvaty a to morda v mordě. Tudíž zístala po oba dva dny II. c (64 bodů) jako davič...
   
 • 20. - 21.6.2015 tento víkend se konalo tradiční setkání border teriérů ve Štokách na Havlíčkobrodsku. Tentokrát jsme měli přihlášenou pouze naší Miu na speciální výstavě konanou v neděli. Feny posuzovala paní Sally A. Leslie z Anglie. Mia se umístila na skvělém druhém místě ve třídě otevřené v konkurenci 16 fen a získala ocenění V2, res. CAC kdy nás o "předvedení" (Miu musela předvádět přítelkyně, jelikož já dělal vedoucího druhého kruhu) porazila fenka po našem odchovu Gyru Korym Bohemia.
   
 • 24.5.2015 jsme se zúčastnili s naším odchovem Minnie K.B., kterou jsme měli na výcvik zkoušek z norování. Získali jsme 78 bodů, kdy pouze kvůli malinkým prodlevám byla hodnocena známkou 3 z hlasitosti, jinak získala samé 4 s časem 19 sekund.
   
 • 16.5.2015 byla Mia Korym Bohemia předvedena na zkouškách vloh (ZV). Vedla si velmi dobře a zkoušky udělala bez jediného zaváhání a ze všech disciplín byla hodnocena známkou 4 (hlasitost neprokázána). Získala tím I.c a 152 bodů...
   
 • 2.5.2015 jsme se po delší době zúčastnili výstavy psů. Vydali jsem se s naší Miou na MVP do Prahy, kde posuzoval pan rozhodčí Otakar Vondrouš. Mia byla přihlášená do třídy otevřené, panu rozhodčímu se zalíbila natolik, že si odnesla ocenění V1, CAC, CACIB, BOB, Vítěz Prahy.
   
 • 29.1.2015 porodila Mia svá první štěňátka (pejska a fenku). Fena i se štěňaty jsou v pořádku a mají se čile k světu.
   
 • 13.12.2014 umřel můj první border teriér "U" Aran ze Žlebu. Bylo mu bezmála 17 let. Pes, který mi udělal spoustu radosti a díky kterému jsem se dostal a začal věnovat tomuto skvělému plemeni. Díky, že si byl...

   
 • 3.12.2014 byla kryta fena Mia Korym Bohemia psem Ch. Just Fiery Lucifer. Na štěňátka se můžeme těšit na konci ledna. Více v sekci štěňata.
   
 • 29.6.2014 večer, porodila fena Ch. Imperial Infanta Kuburumba svá poslední štěňata. Jedná se o pejska a fenku. Více o tomto spojení zde.
   
 • 28. - 29.6.2014 se konali Mezinárodní zkoušky v norování (MSBLT) ve slovenské obci Turá Luka (okr. Myjava). Zúčastnili jsem se s naším odchovánkem, fenkou Indy Korym Bohemia. Indy si vedla velmi dobře, kdy v prvním kole získala I.c (13 s, hlava) a ve druhém kole II.c (12 s, první polovina těla). Předvedla tak nejrychlejší chvaty zkoušek. Získala titul norník.
   
 • 14. - 15.6.2014 Dny BRT Štoky
  V sobotu jsme se zúčastnili s naší mladou fenkou zkoušek z norování. Mia podala bezchybný výkon a získala 84 bodů, čas 12 s.

  V neděli na Speciální výstavě získala Mia ocenění výborná 2, res. CAC (v konkurenci 9-ti fen). Tento víkend jsme tímto splnili všechny podmínky chovnosti a Mia se stala chovnou fenou...

   
 • 26.5.2014 jsme byli s Fany (Ch. Imperial Infanta Kuburumba) na ultrazvuku, kde se potvrdilo, že je březí. Máme velkou radost...
   
 • 20.5.2014 umřela Ch. Zeta Fiery Lucifer. Byla to výjimečná fena. Bude nám chybět...

   
 • 16.5.2014 porodila Heather Korym Bohemia jedno štěně (pejska).
   
 • 25. - 27.4.2014 jsme strávili krásné tři dny v Německu při krytí naší feny Ch. Imperial Infanta Kuburumba úžasným psem Ch. Comberdown Jailbreak to Vandamere. Jedná se o poslední vrh této feny. Více v sekci štěňata.


 

 • 11.3.2014  proběhlo nakrytí Ch. Heather Korym Bohemia psem Gyr Korym Bohemia. Více v sekci štěňata.
   
 • 1.3.2014  fena z našeho chovu Minnie Korym Bohemia získala na klubové výstavě KCHT v Českých Budějovicích ve třídě mladých tituly V1, CCJ, CAJC v konkurenci 6-ti fen.
TOPlist